Angli, 14-vjeçari qëllohet me thikë

Një djalë 14-vjeçar është qëlluar me thikë, në stomak dhe këmbë, pranë një plazhi në Merseyside.
Furgona polie dhe makina të patrullimit, nxituan në Crosby Marina Park rreth orës 5.45.

Një grup vajzash adoleshente që kishin ndihmuar djalin u panë të mbuluara me gjak pas incidentit.

Zyrtarët mbyllën një zonë të dunave me rërë nga Rruga e Jugut në Waterloo dhe filluan hetimin për detaje.

Një vizitor në plazh tha: “Ne kishim marrë fëmijët për një shëtitje pasditeje, por policia nuk na la të kalonim”.

“Njerëzit po thonë se të rinjtë ishin të përfshirë dhe dikush ishte therur. Ne sjellim fëmijët këtu pothuajse çdo fundjavë dhe kurrë nuk kemi parë kaq shumë policë këtu “, tha një tjetër.

Inspektori Paul Parry tha: “Ne fillimisht besojmë se ky ishte një sulm i shënjestruar dhe fatmirësisht duket se ka rezultuar me lëndime të lehta”.

Leave a Reply