Basha takohet me Berishën në selinë e PD-së pas humbjes në zgjedhje

Kreu i Partisë Dermokratike, Lulzim Basha, pritet të takohet me ish kreun e kësaj partie, Sali Berishën, pas rezultatit të zgjedhjeve të 25 qershorit, ku motën gjithësej 43 deputetë.

Ende nuk ka asnjë informacion se çfarë kanë biseduar Basha dhe Berisha, por sipas njoftimeve kreu i PD-së pritet të dalë në një deklaratë për media.

Takimi mes tyre pritet të bëhet në zyrën e ish-kryeministrit. PD mori vetëm 43 deputetët në zgjedhjet e së dielës.

Leave a Reply