BDI aktive në Butel, e heshtur për Kumanovën

Përse nuk u parandalua lufta në Kumanovë!?

Ngjarjet e fundit në Shkup rreth ngritjes së kryqit gjigant dhe protestave të BDI-së kan ngritur reagime të shumta. Reagoi edhe një nga komandantët më në zë të UÇK-së, Xhezair Shaqiri-Hoxha i cili BDI-në e thërret DUI! Udhëheqësit e saj i akuzon për tradhëtarë, manipulatorë etj.

Ja reagimin e plotë të Xhezair Shaqirit

Un qe moti kam qen I bindur se shumica e atyre qe ende qendrojn ne bdi-DUI jan hajna manipulanta dhe tradhetar por nuk e kan menduar se kto gjakprishur jan aq te poshter saqe mendja sta kap. O artanooo dhe ju tjeret te duit qe po mundoni ti pergjakni ende ruget me gjak Te rinis ton per ti mbrojt prapanicat . Po pse o te pa bes diten kur u rethuan shoket tan te uck ne kumanov nuk thiret shqiptaret ne protesta per ta ndaluar gjakderdhjen. Artan pse nuk poi theret aktivistat e DUI diten kur po mbahet seancat gjyqsore kunder uck qe te protestoni. O Artan a je ti aj qe shpesh ke lavderiar funksionimin e kualicionit Vmro – DUI .A nuk esht me let qe ju ne qeveri te mireni vesh me vmros siq jeni mar vesh per mrekulli deri tani qe ata ta marin shqiponjen si dhirat nga ju si partner e ju ti mbani kryqat ne qaf si dhurat nga shoket tuaj te kualicionit dhe dhe tambyllni ket cirkus o Artanooo a po mendon se kemi haruar se si fute ne qutek shum te rij shqiptar ne Kala nen preteksin se po pengonit ndertimi I kishes e masi qe te rinjt shqiptar u rahen britalisht nga policia maqedone ti dhe tjeret nga bdi-DUI nuk e penguat ndertimin e kishes ne kala te shkupit dhe nuk ju pam te protestoni qe disa vite kunder kishes ne kala . Ndalne veten e mos e demtoni shqiptarin. Keni Len shuuum gjurm te kshija per historianet qe edhe pasardhesit e familjeve tuaja dote tyrperohen nje dit

Leave a Reply