Djegia e mandateve, zv/ambasadorja e SHBA takim me Bashën

Takimi vjen në kuadër të zhvillimeve të fundit politike, protestave dhe djegies së mandateve nga opozita e bashkuar. Kjo e fundit kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama si dhe ngritjen e një qeveri tranzitore, që do e çonte vendin në zgjedhje të parakohshme, por kreu u qeverisë u ka bërë të ditur se një gjë e tillë nuk do të ndodhë, por mbetet i hapur për dialog.

Leave a Reply