Drama në Haiti/ Deri tani 1297 të vdekur nga tërmeti

Fatkeqesisht pritet qe bilanci te perkeqesohet pasi ka shume te zhdukur dhe mjaft jane ne gjendje kritike ne spital ne mesin e te plagosurve.

Lekundja 7.2 ballë sipas shkalles richter e dites se shtune ne mengjes me oren lokale, ishte me e forte sesa termeti i 2010 qe vrau 220 mije njerez.

Mirepo kete here fatmiresisht goditja nuk qe ne zemer te kryeqytetit aty ku dendesia e popullsise eshte e madhe.

Leave a Reply