Ekzekutohet ish-kreu i LSI në Elbasan

Pjerin Xhuvani është personi që u vra këtë të mërkurë në Elbasan.

Ai ka qenë drejtor i LSI dhe kryetari i degës së kësaj force politike në Elbasan.

Xhuvani u arrestua një herë për një skandal me barnat, kur ishte drejtor rajonal i Fondit të Barnave të Rimbursueshme.

Pas shkarkimit nga ana e LSI, Pjerin Xhuvani ju bashkua PDIU.

Po ashtu, Pjerin Xhuvani ishte një ndër emrat e akuzuar nga PD se ishte pjesë e grupit që konfliktua me militantët demokratë në Elbasan në festimet e Ditës së Verës.

Leave a Reply