Fiton me përmbysje kombëtarja e femrave

Kombëtarja e femrave fitoi miqësoren me Malin e Zi e zhvilluar të hënën në Elbasan. Një sukses me përmbysje me rezultatin 5 – 3.

Vajzat kuqezi të drejtuara nga Armir Grima shfaqën një lojë më kërkuese gjatë pas pushimit, ku shënuan të 5 golat. Shqipëria do të zhvillojë edhe një tjetër miqësore me Malin e Zi të enjten në Shkodër.

Kombëtarja e femrave po përgatitet për para eliminatoret e Kupës së Botës që do ta mbahen në vendin tonë në muajin prill. Në grup janë Greqia, Malta dhe Kosova debutuese në këtë aktivitet./ TV KLAN

 

Leave a Reply