FOTO/ Një trëndafil gjigand shfaqet mbi Angli, ylberi që i mrekulloi të gjithë

Një ylber i rralë me ngjyrë trëndafili është pikasur në perëndim të Anglisë të hënën në mbrëmje. Fenomeni që  u pa në Bristol, Taunton dhe Yate, u përshkrua si një iluzion optik prej ekspertëve, njoftn BBC.

Njerëzit që e fotografuan e përshkruan pamjen si “mahnitëse” dhe “shumë të bukur”.

Prezantuesi i motit në BBC, Simon King, tha se nuk kishte një emër specifik për fenomenin, pasi ai ishte shkaktuar prej një ylberi të natyrshëm dhe një muzgu të kuq që po binte në të njëjtën kohë./Syri.net/

ImageImageImageImageImage

Leave a Reply