FOTOT/ Zjarr në Greqi, nis evakuiimi i dy fshatrave

Nje zjarr i madh ka rene ne ishullin grek, Evia, ndersa policia dhe zjarrfikeset kane shkuar ne vendngjarje.

Ererat e forta kane bere te pamundur shuarjen e zjarrit, duke i ndihmuar flaket te perhapen edhe me shume. Banoret e dy fshatrave jane evakuuar.

Raportohet se tymi ka mbuluar ishullin Evia, Athinën dhe Kinetën.

Sakaq, policia po bën evakuimin e banorëve të dy fshatrave për të shmangur ndonjë rrezik në jetë njerëzore.

Leave a Reply