Franca me 13.000 raste të reja dhe 215 të vdekur

Në Francë, 13.157 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në 24 orët e fundit dhe 215 njerëz vdiqën, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Franca ka vendosur masa të rrepta kufizuese për të luftuar koronavirusin dhe numri i të rinjve dhe vdekjeve po bie.

Që nga fillimi i pandemisë, më shumë se 2.1 milionë qytetarë janë infektuar dhe 48.732 kanë vdekur.

Leave a Reply