Grabitet argjendaria në qendrën tregtare, hajdutët hapin zjarr pasi roja e sigurisë tentoi t’i ndalonte

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një argjendari në qendrën tregtare Roma Est. Sipas mediave italiane, lka pasur të shtëna me armë, por nuk raportohet për të lënduar.Referuar të njëjtave burime, dy grabitësit kanë qenë me maska dhe pasi kanë kërcënuar një shitëse, kanë marrë bizhuteritë e floririt.Një roje sigurie ka ndërhyrë, por në atë moment ka pasur përplasje me armë zjarri. Pasi kanë marrë bizhuteritë, ata janë larguar me makinë.

Leave a Reply