Greqia në panik nga tërmetet, tremben turistët në Zakynthos

Banoret dhe turistet ne Greqi jane zgjuar nga nje tjeter termet.

Ne oret e para te mengjesit te sotem, nje lekundje me magnitude 4.5 balle eshte regjistruar ne nje zone detare 65 kilometra ne jug-perendim te Zakynthos.

Sipas institutit sizmiologjik grek, termeti kishte nje thellesi prej 2 km.

Lekundjet fatmiresisht nuk kane shkaktuar deme.

Ne muajin korrik te ketij viti nje tjeter termet i forte me magnitude 5.1 balle goditi Athinen.

Leave a Reply