Greqia nuk gjen qetësi/ Goditet sërish nga një tjetër tërmet

Brigjet e Greqisë vazhdojnë të lëkunden nga tërmetet.

Sipas Institutit Gjeodinamik, një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter goditi zonën e Pylos. Epiqendra e tërmetit ishte 93 km në jug të Pylos, ndërsa thellësia fokale ishte 10 km.

Kujtojmë se Greqia prej ditësh ndodhet në një aktivitet të lartë sizmik. Ishulli i Krtës ka qenë zona më e prekur e cila është goditur nga 2 tërmete të fortë duke lënë pas viktima dhe dëme të shumta.

Leave a Reply