Humbja me Poloninë, Reja: Kishim mundësitë tona, polakët shfrytëzuan hapësirat

Shqipëria pësoi një humbje të thellë 4-1 në fushën e Polonisë edhe pse zhvilloi një lojë të mirë në pjesën e parë në përballjen kualifikuese të Botërorit 2022. I këtij mendimi është trajneri i Kombëtares, Edy Reja që komentoi edhe vendimet e arbitrit Maurizio Mariani.

“Ne kishim tre mundësi të mira për të shënuar, por Szczesny na pengoi. Më vjen shumë keq që nuk përfituam nga rastet e krijuara. Polakët kishin gjithnjë e më shumë hapësirë ​​në fushë dhe i shfrytëzuan mundësitë e tyre. Është për të ardhur keq që lojtarët e mi u ndëshkuan shumë shpejt me kartona të verdhë. Megjithatë nuk do të ankohem, sepse mendoj se kemi luajtur një ndeshje të mirë”.

Reja tha se nuk do të dorëzohen dhe do të kërkojnë rezultat me rivalët e tjerë.

“Duhet ta analizojmë këtë ndeshje dhe të përpiqemi të përmirësohemi, veçanërisht në mbrojtje. Ne nuk heqim dorë, jemi duke pritur ndeshjet e radhës dhe jemi gati të luftojmë me rivalët e tjerë”.

Shqipëria do të presë Hungarinë të dielën në Elbasan, një kundërshtar direkt në grup. Për këtë takim nuk janë të gatshëm Hysaj, Bare dhe Manaj për shkak kartonësh.

Leave a Reply