Ishte në takim pune në ZOOM, grua nga Florida qëllohet për vdekje nga fëmija i saj i vogël

Shamaya Lynn, 21 vjeçe, ishte në një telefonatë të mërkurën kur u qëllua nga fëmija, tha Policia e Altamonte Springs në një deklaratë.

Një person telefonoi 911 kur Lynn ra prapa pasi një fëmijë u shfaq në sfond dhe pjesëmarrësit dëgjuan një zhurmë arme.

Oficerët dhe mjekët u përgjigjën dhe bënë çmos për të dhënë ndihmë, por Lynn kishte një plagë vdekjeprurëse me armë zjarri në kokë.

Një i rritur kishte lënë një pistoletë të mbushur në apartament dhe vogëlushi e gjeti atë duke qëlluar të ëmën.

Detektivët po punojnë me Zyrën e Prokurorit të Qarkut Seminole për të përcaktuar nëse do të ngrihet ndonjë akuzë për pronarin e armës.

Leave a Reply