Kur debati përfundon, shpifja bëhet mjeti i humbësit

Shek Hallaçi, njëri nga të burgosurit e rastit të Kumanoves, pas  paraqitjes publike të kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin e sotëm debativ Click Plus, ka reaguar nëpërmjet profilit të tij në fejsbuk duke komentuar paraqitjen e Bilall Kasamit me fjalët :
“Kur debati përfundon,
Shpifja bëhet..
mjeti i Humbësit..!

Më tej ka shtuar se në qoftë se do të kishte përgjime për Ziadin Selën, le të urdhërojnë, le ti lëshojnë, po ja që matematika nuk ju ec  me shpifje e etiketime të ndryshme tani dhe në Tv21, me njerëz të Bdi_së..!

E kështu po e lem  me kaq, se me shpifje nuk mund  i ndihmon as Besës po as vetes.

Lufta kundër Ziadinit nuk filloj dje, e as para një viti.
Ai u  luftua që nga regjimi i Gruevskit,  luftohet në të gjitha format, e nga të gjitha pushtetet deri me sot. E kur një njeri luftohet për më shumë se 15 vite dhe nuk mposhtet, nuk dorëzohet  e as  gunjëzohet. Ai eshte një HERO i gjallë !

“Më pëlqen shpresa me
(ALEANCËN PËR SHQIPTARËT )
është një ndjenjë kokëfortë si unë”, thuhet në reagimin e Shek Hallaqit.

Ju përshëndes shqipe 

Leave a Reply