Lu e Vllahutin në zyrën e Xhafajt pas deklaratës se Prokuroria po përdoret politikisht

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe diplomatja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ishin në zyrën e ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sipas njoftimit zyrtar, takimi i cili zgjati për rreth 1 orë e 30 minuta ishte i programuar, ndërsa nuk dihet tema e diskutimit. Por mbërritja e dy ambasadorëve në zyrën e Xhafajt erdhi menjëherë pas deklaratës së ministrit të brendshëm se materiali i Prokurorisë është i dobët nga ana ligjore, për sa i përket kërkesës për heqjen e imunitetit të Sajmir Tahirit.

Leave a Reply