Mundësi kuqezi Zelimkhan Abakarov shpallet kampion bote

Në Beograd luhet himni shqiptar me flamurin kuqezi dhe shqiponjën dykrenare. Zelimkhan Abakarov, rusi nga Çeçenia që përfaqëson Shqipërinë në garat ndërkombëtare të mundjes, shpallet kampion bote në kategorinë deri në 57 kg.

    Garim perfekt i Abkarov që fitoi medaljen e artë në Botërorin e Mundjes që po zhvillohet gjatë këtyre ditëve në Beograd të Serbisë.

    Leave a Reply