Tensione mes SHBA-së dhe Kinës

Raportet mes SHBA dhe Kinës jane tensionuar, pasi nje avion bombardues amerikan B-52 fluturoi mbi nje zone te diskutueshme pranë…

PD: Rama shkel ligjin

Partia Demokratike akuzon Edi Ramën se shkel ligjin duke mos deklaruar në doganë pikturat e tij. Sekretarja për Marrëdhëniet me…

Manjani: Gjyqësori i korruptuar

Reforma ne drejtësi synon te largoje pushtetin gjyqësor nga kontrolli politik. Ministri i drejtësisë ka zgjedhur nje takim me studentet qe…

Rilindja urbane e qyteteve

Kryeministri Edi Rama u ka dhënë përgjigje akuzave dhe kritikave te skeptikeve siç i quajti ai, ne lidhje me projektin…

Bashkë kundër terrorizmit

  Shqipëria dhe Italia do te bashkëpunojnë me politika konkrete per luftën kundër terrorizmit, krimit te organizuar si dhe ndaj…