Sulm në një spital, 6 viktima, autori në arrati

Të shtëna me armë janë regjistruar mengjesin e kësaj të marte në një spital në Republikën e Çekisë.

Më konkretisht ngjarja e rëndë është regjistruar në qytetin Ostrava në verilindje të vendit.

Deri tani bilanci është 6 të vdekur dhe  disa të plagosur.

Ministri i Brendshëm, Jan Hamacek deklaroi se një person I armatosur rreth 1 metër e 80 cm hyri në spitalin Universitar të Ostravës dhe nisi të qëllojë me armë drejt personelit dhe pacienteve.

Autori arriti të arratisej e për këtë arsye janë vënë në dispozion forcat speciale ceke, mjete te blinduara dhe helikoptere për ta kapur.

Leave a Reply