Përfundon takimi Rama-Merkel, në radhë ai me liderët e Ballkanit Perëndimor

Takimi kokë më kokë mes kancelares gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrit shqiptar, Edi Rama, ka përfunduar.

Kështu duke i lënë vend një takimi mes dy delegacioneve ku do të marrin pjesë edhe Rama e Merkel.

Pas përfundimit të këtij takimi Merkel pritet t’i drejtohet “Tirana Business Park” ku do të takojë udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Leave a Reply