Politika harron ndasitë, Rama poston mesazhin e Bashës

Situata e vështirë me të cilën po përballet vendi pas tërmetit tragjik të së martës ka bërë që politika të harrojë ndasitë deh të bëhet bashkë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Tëitter videomesazhin e kryedemokratit Lulzim Basha dhënë mëngjesin e kësaj të enjteje për 28 nëntorin dhe situatën që po kalon Shqipëria.

Rama riposton fjalët e Bashës për të treguar se me gjithë ndarjet, në këtë situatë ata janë bashkë.

“Me gjithë ndasitë tona, në orë nevoje, ne jemi një komb i bashkuar. Shqipëria e vërtetë është ajo njerëzve me zemër dhe forcë të madhe”

Leave a Reply