PS firmos koalicionin për zgjedhjet e 30 Qershorit

Mësohet se koalicioni do të quhet Aleanca për Shqipërinë Europiane dhe do të njihet me siglën ASE. Sipas burimeve, partitë e vogla kanë marrë garancinë e Partisë Socialiste për mbrojtjen e votave.

Pjesë e koalicionit do të jenë edhe PDS e Paskal Milos dhe PSD e Skënder Gjinushit./abcnews.al/

Leave a Reply