RUSIA PO HEDH BENZINË NË ZJARR

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar presidentin sirian Bashar Al Asad se “pamëshirshëm” ka vrarë 400 mijë njerëz. Erdogan po ashtu ka kritikuar Rusinë se po e mbështet regjimin e Asadit.

“Asgjë nuk mund të arrihet duke mbështetur regjimin që pa mëshirë vrau 400 mijë njerëz të pafajshëm nga armët konvencionale dhe kimike ” u tha Erdogan gazetarëve, duke menduar në Rusinë, transmeton AP.Erdogan ka akuzuar Rusinë edhe se “po hedh benzinë në zjarr” duke mbështetur kurdët sirianë që Ankaraja i konsideron terroristë për shkak të lidhjeve të saj me grupin rebel kurd në Turqi./arbresh.info

Leave a Reply