Shqipëria “pastrohet” nga COVID, shënon numrin më të ulët të të infektuarve

Shqipëria ka shënuar vetëm dy raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit dhe zero viktima. Që prej fillimit të pandemisë, kjo është shifra me e ulët.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në Tiranë dhe Lezhë.

Aktualisht, po marrin trajtim spitalor 28 pacientë, nga të cilët 5 pacientë janë në terapi intensive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë         80

Shkodër       60

Korçë            41

Berat             35

Lezhë            25

Elbasan        18

Gjirokastër  11

Vlorë             11

Durrës          4

Kukës            4

Fier                4

Dibër             3

Leave a Reply