Stuhia tropikale Henri e ndërprenë koncertin e bashkësisë së New York-ut

Një Stuhi Tropikale Henri, disi e zbutur, u fërfëllua mbi Rhode Island të dielën, por jo para se një stuhi e dendur shiu të përmbyte një koncert, që do të shënonte daljen e qytetit të New York-ut nga më e keqja e pandemisë koronavirus.

Një shi i lehtë që u shndërrua në një stuhi të shtunën në mbrëmje dërgoi mijëra fansa të muzikës në “Koncertin e kthimit në shtëpi” hyrja e të cilës ishte falas në Central Park duke transmetuar për daljet në mes të një shfaqjeje të Barry Manilow, i cili vazhdoi të këndonte për një kohë edhe pasi që audio e tij u ndërpre.

Interpretuesit të cilët nuk vazhduan për shkak të përfundimit të papritur të koncertit përfshinin Bruce Springsteen, Elvis Costello dhe Killers, raporton Reuters.

Mijëra pjesëmarrës në koncerte, disa ende duke u rreshtuar për të hyrë ndërsa shfaqja po zbrazet, kishin pritur nëpër një pikë kontrolli të sigurisë të stilit të aeroportit, ku ata gjithashtu duhej të tregonin prova të vaksinimit kundër koronavirusit për të mundur të hynin.

Koncerti ishte promovuar për javë të tëra nga kryebashkiaku Bill de Blasio për të treguar qëndrueshmërinë e qytetit kundër pandemisë, përcjell Klankosova.tv.

Përfundimi i tij i paplanifikuar herët pasi Henri, atëherë ende një uragan i nivelit të ulët, ngriti mbi bregun lindor, la CNN, i cili po e transmetonte atë drejtpërdrejt, me kohë transmetimi për të mbushur.

 

Leave a Reply