Takimi me Tsipras, Rama: Moment pozitiv, partneriteti strategjik është afër

Kryeministri Rama ka deklaruar para grupit parlamentar të PS, referuar dialogut me Greqinë dhe takimit me Tsipras, se jemi në një moment jashtëzakonisht pozitiv. Rama deklaroi se firmosja e partneritetit strategjik me Greqinë është shumë afër.

 

“Jemi në një moment jashtëzakonisht pozitiv në dialogun me Greqinë. Partneriteti strategjik me Greqinë është shumë afër. Do të presimin përfundimin e shkruar të këtij procesi dialogu dhe negociatash, duke filluar nga ligji absurd i luftës, marrëveshja për kufirin detar, garantimi i të drejtave të shqiptarëve dhe në veçanti të komunitetit çam”, tha shefi i qeverisë

Leave a Reply