Tjetër tërmet në Durrës, banorët dalin nga ndërtesat

Një tjetër tërmet ka goditur pak minuta më parë me magnitudë 4.0, me epiqendër në Durrës, në 10 km thellësi.

Tërmeti ka qenë me forcë 4 rihter dhe epiqendra ka qenë përballë Durrësit, në Detin Adriatik.

Banorët në qytetin e Durrësit kanë dalë nga ndërtesat e tyre, nga frika e lëkundjeve të fundit.

Leave a Reply