Tusk sot në Tiranë/ Takohet vetëm me Ramën

Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk do të mbërrijë sot në Tiranë ku do të zhvillojë një takim me kryeministrin Edi Rama.

Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 ndërsa më pas do të zhvillohet dhe një konferencë për shtyp.

Në fokus të takimit do të jetë çështja e negociatave. Tusk do të ndalet gjithashtu edhe në Maqedoninë e Veriut ku do të takohet me presidentin Pendarovski dhe kryeministrin Zoran Zaev.

Leave a Reply