U hodh nga kati i tretë i Qendrës Tregtare, nuk do ta besoni çfarë fati e ndoqi

Një djalë 5-vjeçar u lëndua në mënyrë kritike pasi një person e hodhi nga një kati i tretë i një Qendre Tregtare në “Minnesota”. Ngjarja ndodhi në Prill të këtij viti, por e ka ndjekur fati i mirë. Pas disa operacioneve, ai është kthyer në shkollë dhe ecën normalisht.

Landen Hoffman ra nga një lartësi 12 metra pasi një djalë 24-vjeçar, i identifikuar si Emmanuel Aranda e kapi dhe e hodhi nga kati i tretë. Vogëlushi pësoi probleme serioze me këmbët dhe stomakun, por mijëra prsona dhuruan më shumë se 1 milion dollarë për ta kuruar. Pas terapisë së përditshme, ai i ka mbyllur plagët dhe i është rikthyer jetës së mëparshme. Ndërkohë Emmanuel po vuan dënimin me 19 vite burg.

Leave a Reply