“Vetëvendosje” në protestë/ Kurti: Me hajna nuk mund të ketë shtet

Mijëra aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë janë mbledhur në qendër të prishtinës këtë 21 vjetor të çlirimit të vendit, ditë e cila përkon edhe me 15 vjetorin e themelimit të Vetëvendosjes.

Kreu i lëvizjes Albin Kurti, akuzoi kundërshtarët politikë duke thënë para mbështetësve të tij, se “me hajna nuk ka shtet”.

Një ditë më parë Kurti tha se manifestimi është festë ku pritet të ketë fjalime e muzike, dhe jo protestë, por që nuk ka përjashtuar mbajtjen e protestave në ditët në vazhdim.

Leave a Reply