Zbardhen emrat e deputetëve të opozitës që nuk e kanë dorëzuar mandatin

Sot zyrtarisht deputetë të opozitës kanë dorëzuar mandatet parlamentare, ndërsa kanë vijuar me protestën dhe me kërkesën për zgjedhje të parakohshme dhe një qeveri tranzitore.

Por jo të gjithë deputetët e opozitës e kanë dorëzuar mandatin.

Ja emrat:

Nga PD janë Fatmir Mediu, Nard Ndoka, Myslym Murrizi dhe Rudina Hajdari, dhe nga LSI-ja, Lefter Koka.

Mësohet se Fatmir Media ndodhet aktualisht jashtë vendit e për këtë arsye nuk e ka firmosur ende lënien e mandatit.

Leave a Reply