Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadorja Kim takohet me kreun e Policisë së Shtetit

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim u takua këtë të hënë me kryetarin e Policisë së Shtetit, Ardiu Veliu.

Përmes një postimi në “Twitter”, diplomatja shkruan se me kreun e Policisë bisedoi për përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

“Veliu konfirmoi detyrën e punonjësve të policisë për të qenë profesionistë dhe të paanshëm në zbatimin e ligjit dhe ruajtjen e rendit publik para, gjatë dhe pas zgjedhjeve”, tha Kim.

Leave a Reply