Zyrtare/ Ja kush janë 28 personat që humbën jetën nga tërmeti

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në një komunikim për mediat gjatë pasdites, të cilit ju referua si më i vështiri në karrierën e saj, bëri publike emrat e 28 viktimave nga tërmeti 6.4 ballë i së martës.

Në Durrës kanë humbur jetën:
1-Amelia Lala, 8 vjeç
2-Esiela Karanxha, 8 vjeç
3-Bajram Hajdarmetaj, 54 vjeç
4-Sadik Qato, 85 vjeç
5-Isah Abazi, 29 vjeç
6-Flatar Zenelaj, 64 vjeç
7-Eviola Broshka, 28 vjeç
8-Kristi Reçi, 24 vjeç
9-Sehadete Lala, 79 vjeç
10-Djena Karanxha
11-Eduart Reçi
12-Shemsedin Abazi

Në Krujë:
1.Ariela Lala 4 vjeç
2.Bukurije Leka
3.Erisa Cara
4.Fatmira Cuka 44 vjeç
5.Selvie Lala 77 vjeç
6.Saimir Greku
7.Kristjan Preçi 26 vjeç
8.Sardi Cuka 18 vjeç
9.Hajrie Vata 65 vjeç
10.Klevis Çupi (Aliu)  34 vjeç
11.Drita Cakoni    58 Vjeç
12.Pëllumb Greku 57 Vjeç
13.Çelike Grupieku  57 Vjeç
14.Hajredin Çupi, 66 Vjeç
15.Kastriot Cakoni

Ndërsa në Lezhë:
Marjan Preçi 25 vjec –  u dëmtua nga tërmeti dhe automjeti që po e dërgonte në spital ka dalë nga rruga. Për pasojë Marjan Preci ka humbur jetën.

Leave a Reply