Barcelona shkarkon Ronald Koeman

Vendimi pas rezultateve negative në javët e fundit

Ronald Koeman është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Barcelonës. Vendimin ia njoftoi presidenti i klubit Joan Laporta menjëherë pas disfatës që pësuan katalanasit në sfidën e djeshme përballë Rayo Vallecano.

“Barcelona dëshiron ta falenderojë atë për shërbimin e tij ndaj klubit dhe i uron të gjitha të mirat në karrierën e tij profesionale”, thuhet në njoftimin e klubit.

Brenda një jave Barcelona pësoi dy humbje, por ajo që duket se ka ndikuar më shumë në këtë vendim ka qenë humbja në El Clasicon e luajtur në fundjavë në Camp Nou.

Barcelona në 10 javët e para të kampionatit renditet në vendin e 9 të tabelës me 15 pikë.

Leave a Reply