Berisha: Po shkojmë drejt bashkimit me një proces serioz

Sali Berisha zhvilloi këtë të premte konferencën e përjavshme për shtyp.

Ai iu përgjigj pyetjeve të shumta të gazetarëve, ku ndër to ishte edhe ajo për unifikimin e deputetëve të PD-së, pas disa mbledhjeve të zhvilluara së bashku.

Së pari, Berisha sqaroi se sekretari i Përgjithshëm i PD-së është Flamur Noka, ndërsa Gazment Bardhi është kryetar i grupit parlamentar.

Sipas Berishës, deputetët po shkojnë drejt bashkimin nëpërmjet një procesi serioz dhe që është mirëpritur mes demokratëve.

“Sekretari i Përgjithshëm i PD është zoti Flamur Noka. Zoti Gazment Bardhi është kryetar i grupit parlamentar dhe po shkojmë drejt bashkimit. Po ecim, siç keni vënë re ju, një proces serioz dhe një proces që ka një mirëpritje të gjerë nga demokratët”, tha Berisha.

Leave a Reply