Biden zyrtarisht rival i Trump/ Nominohet nga demokratët për garën presidenciale

Joe Biden është zyrtarisht kundërshtari i presidentit amerikan Donald Trump në zgjedhjet presidenciale.

ish-nënpresidenti amerikan, tha para mediave se ndihet i nderuar qe do te jete ne garen e nentorit. Biden ka qenë kandidati kryesor i demokratëve për zgjedhjet presidenciale, që kur Bernie Sanders u tërhoq nga gara në muajin prill.

Zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit do të mbahen në kohën kur Shtetet e Bashkuara po përballen me shifër të lartë të papunësisë, si pasojë e pandemisë së koronavirusit si dhe protestat masive të nxitura nga vdekja e afrikano-amerikanit, Xhorxh Flloid.

Leave a Reply