Category Archives: Bota

Sulm policisë në Turqi

Turqia ka marre nje tjetër goditje pas sulmit terrorist te Stambollit. Kësaj here ne shënjestër ishin zyrat e policisë ne…

Vritet një person në Paris

Ne ditën kur Franca përkujton njëvjetorin e sulmeve ndaj revistës satirike “Charlie Hebdo” dhe nje supermarketi hebre, ku gjeten vdekjen…

Holanda merr presidencën e BE

Holanda mori nga sot presidencën e radhës se Bashkimit Europian, te cilën do ta mbaje për nje periudhe gjashte mujore. Qeveria…

Dubaj, zjarr në një hotel

Një zjarr i madh ka shpërthyer në njërin nga hotelet më të njohura në Dubai në kohën kur po festohet…

RUSIA PO HEDH BENZINË NË ZJARR

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka akuzuar presidentin sirian Bashar Al Asad se “pamëshirshëm” ka vrarë 400 mijë njerëz. Erdogan…