Category Archives: Bota

Sulm policisë në Turqi

Turqia ka marre nje tjetër goditje pas sulmit terrorist te Stambollit. Kësaj here ne shënjestër ishin zyrat e policisë ne…

Vritet një person në Paris

Ne ditën kur Franca përkujton njëvjetorin e sulmeve ndaj revistës satirike “Charlie Hebdo” dhe nje supermarketi hebre, ku gjeten vdekjen…

Holanda merr presidencën e BE

Holanda mori nga sot presidencën e radhës se Bashkimit Europian, te cilën do ta mbaje për nje periudhe gjashte mujore. Qeveria…

Dubaj, zjarr në një hotel

Një zjarr i madh ka shpërthyer në njërin nga hotelet më të njohura në Dubai në kohën kur po festohet…