Ceremonia e betimit nuk u transmetua, Presidenca publikon FOTOT

Presidenca ka publikuar fotot e betimit të kabinetit të ri qeveritar. Ceremonia e betimit këtë herë nuk u transmetua drejtpërdrejt as nga Kryeministria dhe as nga Presidenca, por kjo e fundit ka publikuar disa fotot që tregojnë momentet kur Rama dhe ministrat betohen me dorën mbi kushtetutë.

Siç shihet dhe nga fotografitë, Rama dhe ministrat në një ceremoni solemne janë betuar para Metës, për të cilin kanë votuar për shkarkimin e tij nga detyra.

Ndërkohë edhe Presidenti iLir Meta para zgjedhjeve ishte shprehur se nuk do të betonte qeverinë “Rama 3”, nëse do të merrte më shumë se 70 mandate.

 

Leave a Reply