I thyhen xhamat selisë së LDK-së në Prishtinë

Selia e LDK-së në Prishtinë ka qenë cak i sulmit të sotëm të cilës, persona të panjohur dhe me maska, i kanë thyer xhamat.

Lajmin e kanë konfirmuar për Koha.net zyrtarë të LDK-së, duke mos dhënë detaje tjera mbi rastin.

Dje gjatë orëve të mbrëmjes u dogjën edhe zyrat e PDK-së në Deçan.

Leave a Reply