Kombëtarja e fokusuar te Çekia

Mesfushori Ylber Ramadani optimist për fitoren, ndërsa sulmuesi Taulant Seferi beson te grupi

Ylber Ramadani mendon vetëm për fitoren në takimin kundër Çekisë në Tiranë, të vlefshëm për kualifikueset e Euro 2024. Mesfushori i Leçes vë në dukje faktin se kundërshtarët e radhës kanë pësuar vetëm dy gola në 4 takime, 1 prej tyre kundër kuqezinjve.

27-vjeçari e konsideron domosdoshmëri rezultatin pozitiv, ndërsa nuk ka dëshirë që të bëjë llogari përpara se të përfundojnë të tria sfidat e Grupit E.

Taulant Seferi siguron se grupi është përqendruar maksimalisht për këtë përballje. Ai shtoi se konkurrenca në sulm i bën mirë skuadrës. Ramadani dhe Seferi shprehen se tifozët do t’i japin edhe më shumë forcë kuqezinjve në “Air Albania”, por ata u luten që të mos hedhin flakadanë apo sende të tjera në fushë.

Leave a Reply