Kos me mjaltë dhe fruta

Përbërësit

2 filxhanë kos

2 lugë gjelle mjaltë

1 kokërr portokalle

1 banane

4 kokrra arrë

4 kokrra luleshtrydhe

Përgatitja

Në një enë qelqi hidhni kosin dhe më pas i shtoni mjaltë. Përziejini mirë më njëra-tjetrën. Grini bananet, luleshtrydhet dhe portokallet.  Hidhni sipër tyre përzierjen e kosit dhe mjaltit. Në fund, sipas dëshirës shtoni arrat./tvklan.al

Leave a Reply