Kryeministri spanjoll mbërrin në Tiranë, pritet me ceremoni zyrtare nga Rama

Kreu i qeverisë spanjolle është takuar me kryeministrin Edi Rama, ndërsa orën 11:00 do të mbajnë një konferencë e përbashkët për shtyp.

Vizita e kryeministri spanjoll vjen në kuadër të një turi që ka zhvilluar në disa shtete të Ballkanit Perëndimor, që përfshin Serbinë, Malin e Zi, Bosnje Hercegovinën, Maqedoninë Veriut dhe Shqipërinë, por nuk ka vizituar Kosovën.

 

Leave a Reply