Kuroni gurët në veshka, ja ilaçet natyrale që duhet të konsumoni

Gurët në veshka shfaqen kur ato nuk janë në gjendje të zhvillojnë procesin e toksinave në mënyrë të drejtë. Pastaj është kristalizimi i mineraleve. Shikoni se kush janë ilaçet natyrore, që mund të lehtësojnë dhimbjen e shkaktuar nga gurët në veshka.

1. Lëng limoni, vaj ulliri dhe uthulla 

Kjo është një nga ilaçet më të efektshme për gurët në veshka. Kur ju të ndjeni simptomat e para, përziejeni 60 ml vaj ulliri dhe 60 ml lëng limoni. Pijeni të gjithë njëherësh, dhe pas kësaj pini dhe 350 ml ujë. Prisni gjysmë ore. Pastaj shtrydhni lëngun e gjysmë limoni në 350 ml ujë dhe shtoni një lugë gjelle uthull molle. Shkundeni dhe pini ilaçin. Kombinimi i lëngut të limonit, uthullës së mollës dhe ujit do të zvogëlojë dhimbjen. 

2. Lëng shege 

Fara dhe lëngu i  shegës janë një ilaç efikas për gurët në veshka. 

3. Selino 

Selino është një perime që ka një ndikim të madh në shëndetin e veshkave dhe të gjithë traktit urinar. Ju mund ta përdorni atë në sallatë, pini çaj nga selino ose të përdoret si një përbërës shtesë në ushqim. 

4. Borzilok 

Çaji i bërë nga borziloku ka një ndikim pozitiv në shëndetin e veshkave. Nëse keni ndonjë problem me gurët në veshka përzieni një lugë çaji lëng borzilok dhe mjaltë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Leave a Reply