Masakër në SHBA; ish-ushtaraku vret 22 njerëz dhe plagos shumë të tjerë

Njê masaker e vertete ajo qe ka ndodhur ne Lewiston (Maine) të SHBA-ve.

Një ish-ushtarak ka vrare te pakten 22 qytetare te zakonshem dhe ka plagosur dhjetera te tjere ne tre vende te ndryshme te kesaj zone, ne nje salle bouling, nje lokal dhe nje supermarket.

Robert Card hapi zjarr me arme automatike duke sjell nje ngjarje shume te rende.

Ai ka qene ushtarak dhe vitin e kaluar ka qene i shtruar ne spital per probleme mendore.

Policia eshte vene ne kerkim te tij.

Leave a Reply