Opozita në protestë/ Ja kush janë femrat më aktive në ‘çadrën e lirisë’

Vazhdon protesta e opozitës në Çadrën e Lirisë e cila është në  ditën  e 77 të saj, e ngujuar në Bulevard, një nga protestat më të gjata në kohë se çdo proteste tjetër.

Një formë ndryshe e të protestuarit, por sigurisht që meritë kanë dhe femrat të cilat kanë qenë pjesëmarrëse në këtë proteste.

Pjesëmarrëse aktive në Çadrën e Lirisë dhe s`kish se si të ndodhte ndryshe ka qenë prezentë dhe bashkëshortja e kreut te opozitës Lulzim Basha duke dhëne mbështetjen e saj.

Ja disa nga femrat me aktive te cilat kanë shoqëruar në këtë rrugëtim të gjatë protestën e opozitës.

/GSH.AL/

Fotot e publikuara janë mundësuar nga Liljana Elmazi

“Zonjat e demokracisë. Ne mes është bija e heroit te Demokracisë Shqiptare AZEM HAJDARIT. Do doja sot ne ketë dite, të kujtojmë te gjithë bashke AZEMIN TONE dhe ideali i tij te frymëzoje sidomos studentet Shqiptar sot ashtu si studenti i vitit 1990 AZEM HAJDARI i cili ju priu studenteve kundër diktaturës , dhe studentet sot ditën e djelë ne Kavaje te nisin çlirimin e Shqipërisë nga Droga dhe krimi”

Leave a Reply