PD për vdekjen e foshnjës

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma, vizitoi familjen dhe komunitetin rom pranë zonës së Shkozës në Tiranë, ku humbi jetën nga të ftohtët një foshnjë. Duma tha se ky nuk është rasti i parë i vdekjes së foshnjave, ndërkohë që per këtë akuzoi qeverinë dhe Bashkinë e Tiranës. Me herët, kreu i opozitës Lulzim Basha e quajti “Epitafin e Rilindjes” heshtjen e autoriteteve per vdekjen e foshnjës. Nëpërmjet nje postimi ne rrjetin social Facebook, Basha shkruan se ka ardhur koha te varrosim kërmën e hajduteve qe i thote vetes qeveri.

Leave a Reply