PSG shkarkon Tuchel, për stolin Pochetino favorit, edhe Eriksen drejt Parisit

Tomas Tuchel i thotë lamtumirë  PSG-së. Lajmi fillimisht është bërë I ditur nga prestigjozja franceze L-Equipe, pastaj  lajmi është përhapur me shpejtësi në të gjitha mediat.

47 vjecari është shkarkuar nga drejtuesit e klubit parizien pse për largimi i tij  perflitej prej kohësh .

Parisienët arritën të triumfonin  mbrëmjen e të mërkurës me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Strasburg, jane vetem nje pike larg dyshes Lille-Lyon qe kryeson kampionatin si dhe jane kualifikuar per ne 1/8 e Champions League , por  kaq  nuk mjaftoi për të shpëtuar postin e teknikut gjerman .

Vendimtar ne kete rast per shkarkimin ka qene nje interviste e dhene nga Tuchel per median gjermane Sport 1, qe mesa duket nuk I ka pelqyerf aspak drejtuesve te PSG dhe mbi te gjitha  Presidentit Al Khelaifi.

Leave a Reply