Rama në Bruksel, takim me presidentin e KiE, Donald Tusk

Kryeministri Edi Rama takohet këtë pasdite me kreun e Këshillit të Europës Donald Tusk. Sipas axhendës së këtij takimi, mes tyre është parashikuar dhe një deklaratë e përbashkët.

Rama do të udhëtojë drejt Brukselit për tu takuar me Tusk, ku në fokus të bisedës mbetet integrimi i vendit, reformat dhe çështje aktuale të vendit.

Sipas axhendës, në orën 18.00 zhvillohet takimi, ndërsa deklaratat vetëm gjysëm ore më pas.

Leave a Reply